V središču

Prizorišča JAR - stadioni

Prizorišča letošnjega svetovnega prvenstva

Letošnje tekme bodo potekale na mnogih prizoriščih. Poglejte si in seznanite se z lokacijami in stadioni.

V živo iz JAR

Reprezentance in tekme

Reprezentance in tekme na svetovnem prvenstvu (JAR)

Vas zanimajo skupine, države in reprezentance? Poglejte si vse o nastopajočih na letošnjem svetovnem prvenstvu v nogometu.

Obrazi prihodnosti: Navidezna popolnost

Reševanje TEŠ 6 skozi zadnja vrata ali zgolj urejanje električnega omrežja?

Marušič ni šikaniral  Pišota

Marušič ni šikaniral Pišota

Slovenske železnice: nekdanji direktor priznal nezakonit in fiktiven posel

Aleš Čeh: Če se gremo pošten nogomet, bi morali uvesti posnetke

Aktualno - ponedeljek, 28.06.2010 ob 00:00
Avtor: Andraž Rožman

Sodnik Jorge Larrionda je bistveno vplival na potek tekme osmine finala med Anglijo in Nemčijo (2:4), ker Angležem ni priznal zadetka za 2:2. Nekaj podobnega se je leta 1994 zgodilo Sloveniji, ko je strel Darka Milaniča končal za golovo črto, a je izid na dvoboju z Italijo ostal 1:1. Na tisti tekmi je sodeloval tudi Aleš Čeh , ki meni, da bi si morali sodniki ob takšnih situacijah pomagati s kamerami.

Kako težko je za ekipo pobrati se, ko je tako oškodovana, kot je bila Anglija?

Med polčasoma so angleški reprezentanti zagotovo izvedeli, da bi gol moral biti priznan. V takšnih trenutkih je zelo težko. Ene ekipe se poberejo, druge ne. Angleži so imeli še cel polčas časa, a so bili Nemci boljši in zasluženo zmagali. O tem golu bo še veliko polemik. Najbrž bi bil potek dogodkov na tekmi drugačen, če bi bil gol priznan. Svetovna nogometna zveza noče uvesti počasnih posnetkov za presojanje spornih položajev. Še enkrat se je pokazalo, da bi bilo treba razmišljati v tej smeri, kajti gol je bil očitno regularen. Nobenega problema ne bi bilo, če bi tekmo ustavili za minuto in bi četrti sodnik po ogledu posnetka priznal zadetek. Če se že gremo pošten nogomet, potem bi to morali uvesti. Pričakujem, da bodo v prihodnjih letih sodnikom posnetki pomagali pri odločanju o tem, ali je žoga prečkala črto. To novost bi morali uvesti le, ko gre za zadetek, medtem ko posnetki pri odločanju o prepovedanih položajih in prekrških ne bi imeli smisla.

Vas je presenetila dobra igra Nemčije?

Nemci so bili suvereni. Odigrali so le eno slabo tekmo, proti Srbiji. Morda nimajo tako zvezdniške zasedbe kot v preteklosti, manjka tudi Ballack, a so zelo močni kot kolektiv. Tako kot vedno bo treba na Nemce računati do konca.

Je igra Nemčije brez Ballacka celo boljša? Odlično igral Özil.

Težko rečem, če so Nemci brez Ballacka boljši kot z njim, saj premalo dobro poznam ekipo. Sicer pa Özil igra odlično. Treba je vedeti, da je mlad, saj je še lani igral za mlado reprezentanco. To je njegovo prvo svetovno prvenstvo, zato mu za prikazano lahko le čestitamo. Največji nemški problem je bil igralec s številko deset. Dolga leta je bil to Ballack, sedaj so dobili novega nogometaša. Imajo ekipo, ki lahko napada sam vrh.

Ste zadovoljni z igrami slovenske reprezentance?

Sem. To je bilo za naše fante prvo svetovno prvenstvo. Kdor ni bil na velikem tekmovanju, ne ve, kakšni so pritiski. Bili so srčni in borbeni, na koncu pa jim je zmanjkalo malo srče. Nesrečen izpad lahko ekipo naredi le močnejšo. Imamo izjemen kolektiv. V kvalifikacijah za EP bomo videli enako ali še boljšo Slovenijo.